Catering w wersji fit

Zero procent tłuszczu, produkt typu light, mniejsza dawka cholesterolu – to slogany krzyczące z opakowań żywności jaką kupują dbający o linię i świadomie odżywiający się. Jednak w ciągu ośmiogodzinnego, a czasem nawet dłuższego dnia pracy samą sałatą czy jogurtem człowiek się nie naje. W takich momentach sięga się po fast foody lub przetwarzane produkty i koło się zamyka. Najpierw pół dnia organizm działa na zasadzie fit, a potem przełączony zostaje w tryb amerykański.

A można inaczej. Na rynku istnieje coraz więcej firm, które proponują konsumentom z większych miast zestawy gotowych, dietetycznych dań. W ofercie są zarówno cateringi związane z konkretną dietą (Dunkan, Montignac, Atkinson, diabetycy) lub określoną liczbą kalorii (1000,1500, 2000). Zazwyczaj dostarczane są wszystkie razem rano na dany dzień lub wieczorem na dzień następny. Posiłki na weekend dowożone są w piątek wieczorem lub sobotę rano. Z zasady jest ich pięć: śniadanie, obiad, kolacja oraz dwie przekąski, jednak na życzenie klienta można z jednego zrezygnować. Wbrew pozorom nie są to tylko ciągle musli, sałatki i kurczak. W menu znajdują się także makarony, pełnoziarniste pieczywo, nabiał, wołowina, cielęcina i ryby oraz słodkości takie jak budyń czy owocowe ciasta. Ceny wahają się między 47-53 zł. za dzień przy zamówieniach tygodniowych oraz 44-49 złotych przy zamówieniach miesięcznych. W przypadku diety dla diabetyków koszty są nieco wyższe. Oferta skierowana jest zarówno do pojedynczych klientów jak i firm.

Z reguły pracownicy mają wybór między 2-3 daniami, w tym wegetariańskimi, dietetycznymi lub mięsnymi. Firmy w zależności od zamawianej ilości dań mogą także liczyć na upusty rzędu 20-25 procent. Prywatni, stali klienci również są odbiorcami różnego rodzaju promocji. Poza tym na stronach firm zajmujących się takowym cateringiem znaleźć można porady i artykuły dotyczące zdrowego żywienia i utrzymania odpowiedniej sylwetki. Dla klienta wszystko, nawet bajkowe „stoliczku nakryj się” w wersji light.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *